E-porady


Zapraszamy do skorzystania z usług naszej placówki w formie e-porad. Jest to rodzaj komunikacji z naszymi pracowmikami, psychologami, pedagogami, logopedą (nacisk kładziemy na kontakt z psychologami) za pomocą Internetu, e-mail: /pppradom@wp.pl/. Poniżej wyjaśniamy na czym może polegać pomoc terapeutyczna przez Internet oraz dla kogo e-porady nie są wskazane.

Na czym polega pomoc terapeutyczna przez Internet?

Pomoc terapeutyczna udzielana przez Internet może być alternatywą w udzielaniu pomocy w niektórych problemach psychologicznych, pedagogicznych, bądź innych (np. radzenie sobie ze stresem, kryzysy w ważnych momentach życiowych, trudności w nauce szkolnej, wybór przyszłego zawodu, inne).

Dla kogo ten rodzaj pomocy (e-porady) nie jest wskazany?

E-porady są nieodpowiednie dla osób, które przeżywają poważne problemy osobiste lub zmagają się z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Osobom z powyższymi trudnościami polecamy jak najszybszą wizytę u psychologa, psychoterapeuty, czy psychiatry. W sytuacji osób z poważnymi problemami, e-porada może stanowić jedynie pewne ukierunkowanie w dalszym postepowaniu z nimi i nie może zastępować szeroko rozumianej psychoterapii.